FNP rozstrzygnęła szóstą edycję programu HOMING PLUS

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła szóstą edycję programu HOMING PLUS, zachęcającego wybitnych młodych uczonych pracujących za granicą do kontynuowania kariery naukowej w Polsce.

16 laureatów tej edycji konkursu (dziedziny bio, info, techno) otrzyma od FNP finansowanie w łącznej wysokości ponad 4,6 mln złotych. Każdemu ze zwycięzców konkursu zostanie przyznane: subsydium badawcze przeznaczone na realizację zwycięskiego projektu (do 80 tys. złotych rocznie) oraz stypendium naukowe (5000 zł miesięcznie).

Wśród laureatów znalazł się dr James Hooper, który przyjedzie na Uniwersytet Jagielloński z State University of New York Buffalo (USA). Dr Hooper otrzymał dofinansowanie projektu w wysokości 245 333 zł.

Program HOMING PLUS w zakresie nauk należących do kategorii: Bio, Info, Techno jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Data opublikowania: 22.03.2013