Prof. Wojciech Nowak prezydentem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii

W trakcie corocznej XIV Konferencji Europejskiego Towarzystwa Chirurgii (ESS- European Society of Surgery) w Turynie prorektor naszej uczelni prof. Wojciech Nowak został wybrany prezydentem Towarzystwa. Zaszczytną funkcję będzie piastował przez najbliższy rok. W związku z tradycją organizowania corocznych zjazdów ESS w mieście, z którego pochodzi wybrany Prezydent, kolejna XV Konferencja Europejskiego Towarzystwa Chirurgii odbędzie się w listopadzie 2011 roku w Krakowie. Towarzystwo jest największą i najbardziej prestiżową organizacją skupiającą chirurgów z całej Europy. Jej głównym celem jest koordynowanie i wspieranie rozwoju chirurgii w aspekcie klinicznym i naukowo-badawczym a także promowanie największych osiągnięć tej dziedziny medycyny w Europie i na świecie.

Data opublikowania: 13.12.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki