Akcja SOS pomocy dla bezdomnych zwierząt zakończona

V edycja akcji SOS pomocy dla bezdomnych zwierząt dobiegła końca. Akcja trwała od 1 do 21 grudnia. Na siedmiu wydziałach UJ udało się zebrać 91 kg makaronu, 125 kg ryżu, 513 kg karmy dla psów, 146 kg karmy dla kotów, 278 koców (kołder, ręczników) oraz 3567,6 złotych (w skarbonkach) oraz 25 akcesoriów - misek, zabawek.

Łącznie organizatorzy akcji przekazali krakowskiemu schronisku 875 kg karmy dla psów i kotów. W pierwszym tygodniu nowego roku za zebraną kwotę zostanie zakupiona karma dla zwierząt zgodna z zaleceniami schroniska.

Szczegółowe informacje o efektach akcji można znaleźć na stronie www.eko.uj.edu.pl/sos.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za duże zainteresowanie i czynny udział w Akcji. Pracownicy schroniska już po raz kolejny wyrazili zdziwienie tak dobrym odzewem akcji. Każdy z Wydziałów biorących udział w akcji otrzyma od schroniska Certyfikaty Wielkiego Serca za świadczoną pomoc. Oryginały znajdą się w sekretariatach.

Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować jeszcze większą, VI już edycję Akcji SOS.

- Prestiż Akcji zapewnił nam patronat JM Rektora UJ, za który bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękuję również moim współpracownikom i współorganizatorom Akcji: Kasi Wężowicz, Eli Pogodzie i Pawłowi Dudzikowi. To dzięki ich zaangażowaniu wszystko zawsze przygotowane było na czas, a Akcję reklamowały radio, prasa i portale internetowe. W reklamie bardzo pomogło nam Biuro Promocji UJ. Sprawne przeprowadzenie Akcji możliwe było dzięki wsparciu Instytutu Nauk o Środowisku - podkreśla Łukasz Binkowski - doktorant Instytutu Nauk o Środowisku UJ - pomysłodawca akcji.

W akcji wzięli udział:

• Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ
  • Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ
  • Wydział Chemii UJ
  • Wydział Filologiczny UJ
  • Wydział Matematyki i Informatyki UJ
  • Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
  • Wydział Prawa i Administracji UJ
  • Samorząd Studentów UJ
  • Collegium Novum
  • Biuro Promocji UJ

Na naszych stronach można obejrzeć dwa fotoreportaże prezentujące akcję zbiórki i dostarczenia darów do schroniska: