ResearchGATE - serwis społecznościowy dla naukowców

ResearchGATE to największy, międzynarodowy, bezpłatny serwis społecznościowy przeznaczony dla pracowników naukowych. Umożliwia dostęp do literatury fachowej, wyselekcjonowanej z ponad tysiąca baz danych i repozytoriów uczelnianych.

Udostępnia ponad 35 milionów dokumentów, często pełnotekstowych, głównie czasopism i artykułów naukowych. Serwis jest portalem społecznościowym, w którym użytkownicy mają możliwość współtworzenia treści m.in. poprzez zamieszczanie własnych publikacji i komunikatów, czy polecanie wartościowych artykułów. Udostępnione aplikacje serwisu dają możliwość kontaktu z innymi badaczami danej dziedziny, prowadzenia dyskusji i blogów, tworzenia grup tematycznych i informowania o ważniejszych wydarzeniach ze świata nauki.

ResearchGATE skupia obecnie ponad 700 tysięcy użytkowników z całego świata.

Nowa platforma udostępnia naukowcom różne aplikacje, skutecznie zachęcając do zacieśniania współpracy i wymiany wiedzy.

Aby zarejestrować się na ResearchGATE odwiedź www.researchgate.net

Można również wesprzeć polskie środowisko naukowe na arenie międzynarodowej w polskiej grupie: www.researchgate.net/group/Researchers_in_Poland

Prezentacja

Data opublikowania: 17.02.2011