Widok zawartości stron Widok zawartości stron

News

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na lidera Laboratorium Towarzystwa Maxa Plancka na UJ rozstrzygnięty

Dr Roosa Laitinen z Finlandii wygrała konkurs na lidera Laboratorium finansowanego przez Towarzystwo Maxa Plancka i to ona pokieruje międzynarodową grupą badawczą, którą niebawem utworzy. Laboratorium, w którym prowadzone będą badania w dziedzinie biologii molekularnej roślin, powstanie na Uniwersytecie Jagiellońskim i będzie bezpośrednio współpracowało z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Małopolskim Centrum Biotechnologii. 

Do konkursu stanęło czternastu kandydatów, między innymi z Finlandii, Grecji, Bangladeszu czy Chin. Do dalszych rozmów zaproszono trójkę badaczy.– Ostatecznie konkurs wygrała dr Roosa Laitinen z Max Planck Institute for Developmental Biology – wyjaśnia profesor Wojciech Froncisz, dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. – Wybór lidera odbywał się według procedur wypracowanych przez lata w Towarzystwie Maxa Plancka – dodaje.

Lider formalnie będzie zatrudniony przez Towarzystwo Maxa Plancka. Kadencja lidera trwa pięć lat z możliwością przedłużenia do lat dziewięciu. Jego zadaniem będzie utworzenie grupy badawczej, a następnie zdobywanie grantów na badania. Docelową siedzibą Laboratorium Maxa Plancka będzie Małopolskie Centrum Biotechnologii, którego budynek ma powstać za dwa lata na kampusie UJ. Do czasu wybudowania Centrum siedziba Laboratorium będzie mieściła się w uniwersyteckim budynku Centrum Badań Przyrodniczych. 

(KMN)

Data opublikowania: 06.04.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec
Uniwersytet Jagielloński

Widok zawartości stron Widok zawartości stron