Wizyta delegacji niemieckich przedsiębiorców

Na Uniwersytecie gościła delegacja 50 niemieckich przedsiębiorców skupionych w kręgu „Baden-Badener Unternehmergespräche"  oraz przedstawicieli Fundacji  Roberta Boscha, z prezesem zarządu dr. Kurtem Liedtke. Do statutowych zadań tej fundacji należy wspieranie szeroko pojętej nauki, oświaty, kultury oraz projektów służących bezpośrednio człowiekowi, jak powszechna opieka zdrowotna i socjalna, czy wyrównanie szans młodzieży z uboższych środowisk. Ważnym sektorem aktywności, tej drugiej co do wielkości niemieckiej fundacji przemysłowej, jest działanie na rzecz porozumienia między narodami,  w tym zwłaszcza  wzmacnianie dobrosąsiedzkich stosunków polsko-niemieckich.

Goście z Niemiec zwiedzili Muzeum UJ w Collegium Maius wraz z Ogrodem Profesorskim, następnie pod tablicą pamiątkową w Collegium Novum złożyli hołd pamięci ofiar Sonderaktion Krakau. Zwieńczeniem wizyty na UJ był wykład rektora, prof. Karola Musioła, na temat historii i współczesności uczelni. Goście z zainteresowaniem obejrzeli też przygotowane przez Macieja Czarneckiego, pracownika CITTRU i Mariusza Piaseckiego z Jagiellońskiego Centrum Innowacji prezentacje, dotyczące kierunków rozwoju Uniwersytetu i jego infrastruktury, współpracy z przemysłem oraz elitarnych badań prowadzonych przez naukowców na UJ.

Data opublikowania: 31.05.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki