Instytut Europeistyki UJ w programie Erasmus Mundus

Instytut Europeistyki UJ może poszczycić się udziałem w elitarnym programie Erasmus Mundus Master of Excellence, finansowanym przez Komisję Europejską. Celem tego programu jest podnoszenie poziomu studiów wyższych poprzez stypendia dla studentów i naukowców oraz wspieranie współpracy międzynarodowej wykraczającej poza ramy Unii Europejskiej. Status Erasmus Mundus przyznawany jest przez Komisję Europejską jednostkom akademickim, które zostały ocenione najwyżej pod względem łączenia interdyscyplinarności, międzynarodowego charakteru oraz wysokiego poziomu nauczania. Instytut Europeistyki stał się członkiem tej wyróżnionej grupy uniwersytetów za program Master in Arts in Euroculture, realizowany przez konsorcjum prestiżowych uniwersytetów europejskich i pozaeuropejskich.

Euroculture: Europe in the Wider World to 4-semestrowe (2-letnie) stacjonarne studia magisterskie (drugiego stopnia) prowadzone w języku angielskim, o charakterze interdyscyplinarnym i międzynarodowym. Studia te umożliwiają studentom uzyskanie specjalistycznej wiedzy o złożonym charakterze integracji europejskiej. Kwestie takie jak wielokulturowość, nacjonalizm, ponadnarodowe instytucje polityczne czy tożsamość europejska, analizowane są poprzez pryzmat aktualnych zmian społeczno-politycznych dziejących się we współczesnym, poddanym procesom globalizacji świecie.

Studia odbywają się na dwóch uczelniach i kończą się uzyskaniem podwójnego tytułu magistra (tj. uzyskaniem dyplomów z dwóch uczelni).

Dokładne informacje na temat programu i specjalizacji Euroculture (w języku angielskim) : www.euroculturekrakow.com.

Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus Mundus: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/programme/about_erasmus_mundus_en.php#info

Data opublikowania: 02.08.2011