Wybitni młodzi naukowcy z UJ

21 młodych uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym, otrzyma stypendia przyznawane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Najlepsi będą otrzymywali nawet 3830 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. W konkursie na stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców wpłynęły 793 wnioski, z których wyłoniono 256 najlepszych. W tegorocznej edycji konkursu przyznano trzykrotnie więcej stypendiów niż w roku ubiegłym.

Stypendyści  z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

dr Bilczewski Tomasz (Wydział Polonistyki UJ), dr n. med. Cześnikiewicz-Guzik Marta (Wydział Lekarski UJ CM), dr Dinew Sławomir (Wydział Matematyki i Informatyki UJ, dr Dubin Grzegorz (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ), dr Franczak Jerzy (Wydział Polonistyki UJ), dr Jaźwa Agnieszka (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ), dr Kędziora Alicja (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ), dr Kuras Katarzyna (Wydział Historyczny UJ),  dr Mitoraj Mariusz (Wydział Chemii UJ), dr Palonka Radosław (Wydział Historyczny UJ), dr Pietrzyk Piotr (Wydział Chemii UJ), dr Pilarczyk Ewelina (Wydział Filologiczny UJ), dr Płachno Bartosz (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ), dr Prauzner-Bechcicki Jakub  (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki UJ), dr hab. Rycerz Adam (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ), dr Starzyński Marcin (Wydział Historyczny UJ),  dr n. med. Szczeklik Wojciech (Wydział Lekarski UJ CM), dr Szwed Marcin (Wydział Filozoficzny UJ ), dr Święcicka Paulina (Wydział Prawa i Administracji UJ), dr Trojnar Ewa (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ), dr Wliczak Daniel (Wydział Matematyki i Informatyki UJ).

Data opublikowania: 04.10.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec