Widok zawartości stron Widok zawartości stron

News

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zdecydowana większość absolwentów UJ świetnie sobie radzi na rynku pracy

Raport po raz trzeci sporządziło Biuro Karier UJ. Tym razem pod lupę wzięto absolwentów z rocznika 2009/2010. Z badania wynika, że aż 71% respondentów miało pracę po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, przy czym 22% to osoby łączące pracę z kontynuacją nauki. W grupie osób tylko kontynuujących naukę znalazło się 16% absolwentów. Jedynie 13% respondentów przyznało, że nie pracuje i nie kontynuuje nauki.

Podobnie jak w latach poprzednich, badanie zostało sfinansowane w całości ze środków Biura Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie pism okólnych pracownicy dziekanatów i sekretariatów poszczególnych wydziałów, zobowiązani zostali do zbierania formularzy zgłoszenia do udziału w badaniu.

Zespół Badawczy Biura Karier zaprasza wszystkich absolwentów rocznika 2010/2011 do wzięcia udziału w kolejnej edycji badania.

Pełna wersja raportu "Losy zawodowe absolwentów UJ rocznik 2009/2010" znajduje się TUTAJ.

Zachęcamy również do lektury pilotażowego raportu na temat zawodowych losów absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM rocznika 2009/2010. Badanie zostało przeprowadzone dzięki współpracy z SPSS Polska w Krakowie przy pomocy narzędzia analitycznego IBM/SPSS Data Collection. Organizacją badania zajmowała się Sekcja ds. Dydaktyki i Karier Akademickich UJ CM.

Data opublikowania: 02.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały
Uniwersytet Jagielloński

Widok zawartości stron Widok zawartości stron