Widok zawartości stron Widok zawartości stron

News

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatką prestiżowego konkursu

Gala wręczenia nagród w konkursie "Dziesięć Dziewczyn Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie" odbyła się 30 maja w Warszawie. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i magazyn ELLE już po raz trzeci nagrodziły 10 wybitnych studentek kierunków ścisłych, technicznych, przyrodniczych i medycznych, które prowadzą własne badania naukowe lub pracują w polskich i międzynarodowych zespołach badawczych. Kapituła konkursu, pod przewodnictwem prof. Jarosława Mizery z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, oceniała m.in. oryginalność prac badawczych, nowatorską metodologię i możliwość zastosowania wyników prowadzonych badań w praktyce.

Drugą nagrodę - w wysokości 15 tys. zł. - i wyjazd na międzynarodową konferencję naukową przyznano Marii Żurek, studentce fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wyróżniono ją za badania nad mechanizmami łamania symetrii ładunkowej. Studentka naszej Uczelni została uhonorowana także nagrodą specjalną, ufundowaną przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

W tym roku dzięki sponsorom i przyjaciołom akcji „Dziewczyny Przyszłości" na stypendia dla laureatek przekazano łącznie ponad 92 tys. złotych.

Data opublikowania: 31.05.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały
Uniwersytet Jagielloński

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Find us at