"Bio-Algorithms and Med-Systems" czasopismem o zasięgu światowym

Od roku 2005 Zakład Bioinformatyki i Telemedycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medium wydaje czasopismo Bio-Algorithms and Med-Systems.

Tematyka poruszana w czasopiśmie to działalność informatyczna na rzecz medycyny. Zastosowania technologii informatycznych w medycynie są rozumiane bardzo szeroko: od poziomu molekularnego (symulacje procesów na poziomie molekularnym, komórkowym, projektowanie leków itp) do skali makro, a więc do rozwiązań technicznych na poziomie diagnostyki i terapii (w tym numeryczna analiza obrazu, wirtualny pacjent, ścieżki kliniczne itp).

Czasopismo do końca roku 2011 miało zasięg krajowy. Pod koniec 2011 roku redakcja została  zaproszona do współpracy ze światowym wydawcą jakim jest de Gruyter. Dzięki temu od 1 stycznia 2012 Bio-Algorithms and Med-Systems jest czasopismem o zasięgu światowym (30 tysięcy bibliotek otrzymało informację o czasopiśmie).

Właścicielem tytułu jest Uniwersytet Jagielloński. Za treści przekazywane odpowiedzialny jest międzynarodowy zespół pod kierunkiem prof. Ireny Roterman-Koniecznej – redaktora naczelnego czasopisma. Wszystkie artykuły są recenzowane.

Rozwój czasopisma „Bio-Algorithms and Med.-Systems" zależy od aktywności Czytelników i Autorów. Jeśli tematyka Państwa badań w jakimkolwiek stopniu dotyczy zastosowań informatyki w medycynie – zapraszamy do publikowania wyników na łamach naszego czasopisma.

Informacje na temat czasopisma są dostępne na stronie: www.bams.cm-uj.krakow.pl (zeszyty wydane w systemie krajowym) oraz na stronie aktualnego wydawcy www.degruyter.com/view/j/bams.

Data opublikowania: 09.07.2012