Drużyna UJ na XII miejscu wśród biznesowych biegaczy

Związek Uniwersytetu z biznesem staje się coraz trwalszy, co widać nawet w przestrzeni symbolicznej. Świadczy o tym choćby obecność reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w organizowanym po raz pierwszy w Krakowie „Krakow Business Run".

Charytatywny bieg sztafetowy o łącznej długości 19 kilometrów (5x3800 m), który odbył się w minioną niedzielę (16 września) wokół krakowskich Plant, zorganizowany był przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty". Jego celem było zebranie funduszy na zakup protezy nogi dla Justyny Topy – podopiecznej Fundacji. Wystartowało ponad tysiąc osób, a na krakowskim Rynku Głównym kibicowało im kilkakrotnie więcej.

W inicjatywie wzięło udział ponad 200 sztafet reprezentujących firmy z regionu małopolskiego. Pięcioosobowa ekipa UJ w składzie: Łukasz Bieńkowski, Roman Sosnowski, Michał Rdzanek, Andrzej Pawelec oraz Dawid Gacek zajęła wysokie – XII miejsce. Więcej szczegółów o biegu i zebranych środkach na stronie www.krakowbusinessrun.pl.

Data opublikowania: 20.09.2012