Wizyta rektora Katolickiego Uniwersytetu Petra Pázmány

W czwartek 20 listopada 2014 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł dr Anzelm Szabolcs Szuromi O. Praem, rektor Katolickiego Uniwersytetu Petra Pázmány w Budapeszcie. Pierwszym punktem wizyty było wygłoszenie wykładu Disciplinary Influence of the General and Particular Councils on the Hungarian Conciliar Legislation between the 11th and 13th century w Collegium Witkowskiego. Następnie dr Anzelm Szabolcs Szuromi O. Praem spotkał się w Collegium Novum z prof. Andrzejem Manią, prorektorem UJ ds. dydaktyki. W spotkaniu uczestniczyli również dr hab. Adrienne Körmendy, konsul generalny Węgier w Krakowie, prof. Stanisław Sroka, prodziekan ds. ogólnych Wydziału Historycznego UJ i dr hab. Sławomir Sprawski, dyrektor Instytutu Historii UJ. Podczas rozmów omówiono m.in. szczegóły dalszej współpracy pomiędzy IH UJ a Katolickim Uniwersytetem Petra Pázmány w ramach programu Erasmus +.

Zdjęcia: Anna Wojnar

Data opublikowania: 21.11.2014