Trzecie Polsko-Francuskie Dni Prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim

W dniach 21 i 22 listopada 2014 roku Szkoła Prawa Francuskiego w Krakowie zorganizowała kolejne już, Trzecie Polsko-Francuskie Dni Prawnicze, których tematem były: „Źródła prawa w krajach europejskich i frankofońskich". Konferencja jest owocem długoletniej współpracy pomiędzy Wydziałem Prawa i Administracji UJ a Wydziałem Prawa, Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Orleanie; Wśród referentów znaleźli się wykładowcy uczelni francuskich z Nantes, Tuluzy, Paryża (Paris II, Paris X, FACO Paris), Orleanu, Rouen, Amiens, Tours. Lorraine, Auvergnea także z Włoch (Macerata), Szwecji (Södersötrns) i Algierii (Mascara). Nie zabrakło też referentów z Polski w tym z Gdańska i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a także licznych absolwentów programów francuskojęzycznych na WPIA UJ będących obecnie wykładowcami lub doktorantami.

Sponsorami wydarzenia byli Krajowa Rada Notarialna, Conseil supérieur du notariat de France, Fundacja na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego, Ambasada Francji oraz krakowski Urząd Miasta.