10. edycja Szkoły Promocji Nauki

19, 20 i 26 listopada 2014 r. odbyła się dziesiąta edycja Szkoły Promocji Nauki, zorganizowana przez Dział Promocji i Informacji UJ. Szkolenia skierowane do naukowców i doktorantów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 120 zarejestrowanych osób. Warsztaty z „materiałów poligraficznych", sztuki prezentacji" i „promocji nauki w internecie" poprowadzone przez doświadczonych trenerów miały na celu wprowadzić uczestników w tajniki komunikacji na linii naukowiec-społeczeństwo. Podpowiedzieć jak ciekawie przedstawić swoje osiągnięcia naukowe i zainteresowania badawcze szerszemu gronu odbiorców – szczególnie niezwiązanemu bezpośrednio z nauką.

„Wykorzystam to szkolenie w swojej pracy zawodowej" – napisał jeden z uczestników warsztatu poświęconego sztuce prezentacji. „Ciekawe wskazówki, pokazanie, że można popatrzeć na naukę z innej perspektywy" – napisał drugi w ankiecie podsumowującej szkolenie.

Kolejna edycja Szkoły Promocji Nauki planowana jest na wiosnę 2015 r.

zdjęcia Anna Wojnar

Data opublikowania: 28.11.2014