Oświadczenie w sprawie programu Erasmus

W odpowiedzi na pojawiające się w całej Europie doniesienia prasowe o ograniczeniach w finansowaniu programu "Uczenie się przez całe życie" - Erasmus Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jako Narodowa Agencja programu informuje, że zgodnie z harmonogramem płatności ustalonym w umowie na rok 2012 Komisja Europejska przekazała wszystkie zaplanowane środki na działania zdecentralizowane w programie "Uczenie się przez całe życie", w tym na program Erasmus. Program "Uczenie się przez cale życie", w tym program Erasmus, nie jest w chwili obecnej zagrożony brakiem płynności finansowej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią oświadczenia w sprawie płynności finansowej programu Erasmus.

Dorota Rytwińska
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

W związku z doniesieniami prasowymi o bankructwie programu Erasmus, informujmy, że Uniwersytet Jagielloński posiada podpisaną umowę z Agencją Narodową Programu Erasmus na realizację programu w roku akademickim 2012/2013 oraz środki na wypłatę stypendiów studentom i pracownikom, którzy w tym okresie wyjechali bądź wyjadą za granicę. Trudno jest w tej chwili przewidzieć dalsze losy finansowania programu Erasmus. Mamy jednak nadzieję, że Erasmus, jako program kluczowy dla rozwoju internacjonalizacji uczelni oraz zwiększenia mobilności edukacyjnej studentów, będzie nadal rozwijany.

Katarzyna Pilitowska
rzecznik prasowy UJ

Program Erasmus jest realizowany od 25 lat. Polska bierze w nim udział od 1998 r. Obecnie uczestniczy w nim ponad 200 naszych uczelni. Z pieniędzy programu finansowane są przede wszystkim stypendia dla wyjeżdżających.

Data opublikowania: 05.10.2012