Zdalne kształcenie nauczycieli w obszarze niepełnosprawności

Uniwersytet Jagielloński tworzy pierwszy w Polsce program do zdalnego nauczania dla nauczycieli akademickich chcących pogłębiać swoje kompetencje zawodowe w obszarze niepełnosprawności, a w szczególności metod pracy z osobami posiadającymi określony rodzaj niepełnosprawności, co zawsze skutkuje zmianami w procesie dydaktycznym. Kurs ten jest tworzony we współpracy z Uniwersytetem Piotra i Marii Curie w Paryżu, Uniwersytetem Karola w Pradze oraz Uniwersytetem Arystotelesa w Salonikach i pojawi się na wiosnę 2013 r.

Już teraz jest natomiast dostępny portal edukacyjny dla nauczycieli, na którym można znaleźć wiele materiałów ułatwiających nauczycielom pracę z osobami niepełnosprawnymi. Materiały te są owocem ponad dekady doświadczeń zebranych przez BON UJ oraz jednostki pokrewne z europejskich uczelni wyższych. Wszystkie materiały można pobrać i wykorzystać do swojej pracy na zasadzie licencji Creative Commons, czyli z zachowaniem autorstwa. Portal znajduje się pod adresem: www.darelearning.eu.

Data opublikowania: 16.10.2012