Uniwersytet Jagielloński liderem pod względem liczby najlepszych kierunków studiów

62 miliony złotych trafi do wydziałów i uczelni, które dzięki nowoczesnym metodom nauczania i współpracy z przedsiębiorcami udoskonaliły swoje programy studiów.

- Konkurs pokazał, że nasze uczelnie potrafią uczyć nowocześnie i reagują na wyzwania, jakie stawia przed nimi rozwijająca się wiedza oraz rynki pracy. Przybywa uczelni, które budują dobre relacje z przedsiębiorcami i przybywa firm, które znajdują w uczelniach wartościowych partnerów. Korzystają na tym studenci, gdyż poza nowoczesną wiedzą, zdobywają w trakcie studiów kompetencje i praktyczne umiejętności, które ułatwią im w przyszłości zawodowy start. Spotkania ze znakomitymi praktykami są też dla studentów inspiracją, wyzwalają przedsiębiorczość i nieszablonowe myślenie – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodziło pięć kierunków studiów prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich uczelni. Są to: kulturoznawstwo, biochemia, filozofia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz politologia. Każdy z nich otrzyma w ramach dotacji podmiotowej 1 mln zł na doskonalenie oferty dydaktycznej, np. sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń, pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów, czy lepsze przygotowanie wykładowców akademickich.

Zgłoszone w konkursie wnioski oceniał powołany przez minister nauki i szkolnictwa wyższego zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Marciniaka.

Data opublikowania: 21.11.2012