Filmowy spacer po polskich śladach w Londynie

Uniwersytet Jagielloński - wbrew powszechnej opinii - nie jest związany wyłącznie z Krakowem. Na naszej Alma Mater można studiować również w Londynie. Uczelnia, wychodząc naprzeciw wyzwaniom zmieniającej się rzeczywistości, powołała Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie działający na rzecz promocji polskiej nauki w Wielkiej Brytanii.

Najważniejszym celem Ośrodka jest popularyzowanie polskiej nauki w Wielkiej Brytanii.  PON wspiera pracę i osiągnięcia zarówno polskich naukowców mieszkających na Wyspach, jak również Brytyjczyków, którzy prowadzą badania na temat Polski. Poprzez połączenie potencjałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Ośrodka Naukowego, stworzona została zupełnie nowa jakość w londyńskiej ofercie edukacyjnej.

PON, obok wielu aktywności o charakterze naukowym i edukacyjnym, ma także ambicję przypominania o pięknych polskich kartach w brytyjskiej historii. Temu właśnie służy cykl 9 krótkich filmów, układających się w spacer po polskich śladach w stolicy Wielkiej Brytanii.

Produkcja powstała w drugiej połowie 2012 roku dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po "polskim Londynie" zgodziła się oprowadzić widzów znana prezenterka BBC polskiego pochodzenia, Katarzyna Madera. Zapraszamy do spojrzenia na Polskę z nieco innej perspektywy!

Szczegółowe informacje o Polskim Ośrodku Naukowym UJ w Londynie, oferta edukacyjna PON i wszystkie filmy z cyklu "Filmowe spacery po polskim Londynie" dostępne są na stronie pon.uj.edu.pl.

Data opublikowania: 18.01.2013