Wręczenie Nagrody "Ray E. and Ruth A. Robinson Musicology Award 2010"

12 stycznia 2011 roku w Sali Kameralnej Instytutu Muzykologii UJ podczas Noworocznego Spotkania Kolędowego odbyła się uroczystość wręczenia nagrody "Ray E. and Ruth A. Robinson Musicology Award" dla najlepszego absolwenta studiów magisterskich lub doktoranckich w dziedzinie muzykologii w roku akademickim 2009/2010. Nagrodę otrzymała dr Katarzyna Korpanty za pracę doktorską „Praecepta der musicalischen Composition" Johanna Gottfrieda Walthera w świetle niemieckiej nauki kompozycji epoki baroku. Nagrodę wręczyła Przewodnicząca Rady Instytutu Muzykologii prof. dr hab. Małgorzata Woźna-Stankiewicz. Promotorem pracy doktorskiej była dr hab. Zofia Fabiańska, prof. UJ, recenzentami - prof. dr hab. Elżbieta Witkowska-Zaremba i prof. dr hab. Alicja Jarzębska.

Nagroda została ufundowana w 2004 roku przez prof. Raya Robinsona z Palm Beach Atlantic University i jego małżonkę. Laureaci otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD z Funduszu na Rzecz Rozwoju Muzykologii imienia Raya E. i Ruth A. Robinsonów. Celem nagrody jest promocja wybitnych prac muzykologicznych.

Data opublikowania: 14.01.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki