Jagiellońskie Centrum Innowacji utworzy własne przedszkole

Już we wrześniu na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpocznie działalność przedszkole Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Jak tłumaczy prezes JCI Paweł Błachno, przedszkole ma edukować dzieci, kładąc nacisk na nauki przyrodnicze.

- Jesteśmy wyjątkowo dumni z Przedszkola JCI, naszej najnowszej inicjatywy, którą, jako spółka uniwersytecka organizujemy przy ogromnym wsparciu i dopingu ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naszym celem przy organizacji Przedszkola JCI od początku było i jest wyjście naprzeciw rodzicom zatrudnionym na UJ oraz w obrębie Life Science Parku. Stąd dogodna lokalizacja - wyjaśnia prezes JCI.

W programie Przedszkola JCI szczególny nacisk zostanie położony na nauki przyrodnicze i odkrywanie bogactwa przyrody, poprzez doświadczenia naukowe, obserwację i eksperymenty. Dzięki bliskiej współpracy z UJ aranżować będzie także szereg inicjatyw ze środowiskiem naukowym, społecznym oraz kulturowym.

- Nie jest jednak naszą ambicją robić z dzieci małych naukowców. Przede wszystkim zależy nam, by jak najdłużej mogły cieszyć się dzieciństwem w bezpiecznej i kolorowej przestrzeni Life Science Parku - wyjaśnia Paweł Błachno i z satysfakcją dodaje, że większość miejsc jest już zajęta.

Przedszkole Jagiellońskiego Centrum Innowacji czynne będzie codziennie od 7.00 do 18.00. Na indywidualne zamówienie będzie istniała możliwość zapewnienia dziecku opieki po godzinie 18.00 oraz w sobotę i niedzielę. Więcej informacji na stronie przedszkolejci.pl.

JCI Sp. z o.o. zostało powołane w 2004 roku przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który jest jedynym udziałowcem spółki. Spółka działa na styku nauki oraz biznesu i od momentu powstania skupia się na branży life science. Zadaniem Centrum było początkowo przyczynienie się do rozwoju potencjału gospodarczego w regionie. Jagiellońskie Centrum Innowacji stało się rozpoznawalną marką w środowisku innowatorów, naukowców i przedsiębiorców. Zawdzięcza to m.in wieloletniemu doświadczeniu w obszarze inwestycji kapitałowych, wspierania innowacji i dostarczania specjalistycznych usług dla life science.

Data opublikowania: 13.08.2013