Studenci UJ wśród zwycięzców konkursu „Scapula Aurea"

W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Anatomicznej dla studentów polskojęzycznych „Scapula Aurea" i anglojęzycznych „Golden Scapula" Warszawa 2011 wśród reprezentacji uczelni medycznych z całej Polski znaleźli się także studenci I roku Wydziału Lekarskiego UJ CM : Michał Błaż, Piotr Kuszmiersz, Katarzyna Paczkowska, Rafał Świstek oraz przedstawiciele I roku kursu 6-letniego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM: Sindre Saetre, Ole Jakob Sletten, Jens Vikse, Thomas Abel Woldeyesus.

W konkurencji drużynowej studentów anglojęzycznych drużyna UJ CM zajęła 2-gie miejsce, a w konkursie indywidualnym student Jens Vikse zajął 3-cie miejsce; natomiast w konkurencji drużynowej studentów polskojęzycznych studenci UJ CM zajęli 2-gie miejsce.

Największy sukces odniósł student I roku Wydziału Lekarskiego UJ CM Michał Błaż, który w indywidualnych zmaganiach zajął pierwsze miejsce.

Studenci byli przygotowywani do konkursu przez pracowników Katedry Anatomii UJ CM: lek. Piotra Bachula, lek. Pawła Depukata, dr Grzegorza Goncerza, dr Tomasza Iskrę, lek. Marcina Kuniewicza, lek. Małgorzatę Mazur, lek. Izabelę Mróz, dr hab. Jerzego Walochę, dr Jarosława Zawilińskiego oraz dr Pawła Brzegowego z Katedry Radiologii UJ CM.

Data opublikowania: 02.06.2011