Studencki Nobel 2011 dla studenta Wydziału Lekarskiego UJ CM

Paweł Matusik – student VI roku studiów kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum wygrał w konkursie na najlepszego studenta RP. Nasz student został laureatem „Studenckiego Nobla 2011" w konkursie zorganizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Nagrodę dla najlepszego studenta w kraju Paweł Matusik odebrał w dniu 27 czerwca br. w Sejmie RP. To nie pierwszy sukces naszego studenta, gdyż w listopadzie 2010 roku Paweł Matusik otrzymał Laur Medyczny im. dr Wacława Mayzla przyznany mu przez Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. Od maja 2010 roku Paweł Matusik jest również stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Studencki Nobel 2011 to III edycja konkursu na najlepszego studenta organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (oceniana wszechstronność naukowa, społeczna, biznesowa).

Konkurs polega na wyborze i promowaniu utalentowanych żaków, zarówno z państwowych, jak i z prywatnych szkół wyższych w Polsce oraz najlepszego wśród najlepszych – zwycięzcy Studenckiego Nobla. W Konkursie nagradzani są także najlepsi studenci w 10 kategoriach, takich jak: nauki rolniczo – przyrodnicze, inżynieryjne i techniczne, medyczne i o zdrowiu, prawnicze, ekonomiczne, humanistyczne, ścisłe, sztuka, sport, języki obce.

Studencki noblista przyznał, że największy wpływ na jego zainteresowania naukowe wywarli prof. Tomasz Guzik i prof. Tomasz Grodzicki. - Zainteresowali mnie działalnością naukową, pokazali, że w życiu warto robić to, co jest ważne i to co ma sens. W tej pracy najważniejsze jest by stawiać na jakość, nie tylko naukowo-badawczą, ale jakość całej swojej działalności społecznej czy sportowej - wyjaśnił.

Data opublikowania: 28.06.2011