Wizyta dr Liane Hentschke

4 lutego wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim złożyła dr Liane Hentschke, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej CNPq (National Council for Scientific and Technological Development) – agencji wykonawczej ds. brazylijskiego programu stypendialnego Science Without Borders (Nauka bez granic). Towarzyszyli jej przewodniczący KRASP prof. dr hab. Wiesław Banyś oraz dr Joanna Gocłowska-Bolek, dyrektor Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Gospodarzem spotkania był prorektor UJ ds. badań i funduszy strukturalnych prof. dr hab. Stanisław Kistryn. Spotkanie było poświęcone m.in. omówieniu warunków i perspektyw współpracy polsko-brazylijskiej w ramach programu Science Without Borders. Dodatkowo zaprezentowano działalność naukową oraz ofertę dydaktyczną uczelni. W spotkaniu uczestniczyli także prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk, pełnomocnik Rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz prof. dr hab. Zdzisław Mach, pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy międzynarodowej.

fot. Jerzy Sawicz

Data opublikowania: 06.02.2014