Badacz z Wydziału FAIS nagrodzony za wybitne osiągnięcia w nauce

Dr Eryk Czerwiński z Zakładu Fizyki Jądrowej Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ jest tegorocznym laureatem nagrody im. prof. Stefana Pieńkowskiego. Nagrodę przyznaje dyrektor Instytutu Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 11 lat otrzymują ją naukowcy o znaczących osiągnięciach naukowych w dziedzinie eksperymentalnej fizyki, astronomii, chemii i biologii.

Nagroda została ustanowiona przez Fundację Marka M. Pieńkowskiego dla upamiętnienia prof. Stefana Pieńkowskiego, twórcy warszawskiego ośrodka fizyki oraz dla promowania działalności naukowej mającej szczególny wpływ na rozwój środowiska naukowego w kraju.

Jednym z obowiązków laureata jest wygłoszenie referatu o własnych badaniach. Dr Eryk Czerwiński wygłosi wykład podczas Sympozjum Instytutu Fizyki Doświadczalnej, które odbędzie się w dniach 12-13 grudnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Data opublikowania: 26.11.2014