Nagrody Ministra Nauki dla naukowców z UJ

zdjęcie: Przemek Blechman

26 listopada znakomici polscy uczeni oraz wybitni nauczyciele akademiccy odebrali na Zamku Królewskim w Warszawie Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prof. Lena Kolarska-Bobińska wręczyła nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki) , opiekę naukową i dydaktyczną, całokształt dorobku naukowego oraz osiągnięcia organizacyjne.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymała profesor Małgorzata Barańska z Wydziału Chemii UJ. Reprezentującą ten sam wydział, profesor Marię Nowakowską uhonorowano nagrodą za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej.

Ponadto, nagrodę za całokształt dorobku naukowego otrzymał profesor Franciszek Hugon Szafraniec z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, a nagrodę za osiągnięcia dydaktyczne odebrała
dr Małgorzata Kożuch
z Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Osiągnięcia i sylwetki nagrodzonych prezentują krótkie filmy:

Data opublikowania: 02.12.2014