Popularyzatorzy nauki z UJ

22 listopada 2014 r., w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie odbył się finał trzeciej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS. Każdy z 19 finalistów konkursu miał pięć minut na zaprezentowanie swojego interdyscyplinarnego projektu badawczego. Ich wystąpienia oceniała Kapituła konkursu w składzie: prof. Maciej Żylicz, prezes FNP, który pełnił rolę Przewodniczącego Kapituły, dr Ilona Iłowiecka-Tańska, dr Halina Waś (laureatka konkursu INTER 2013), Dorota Romanowska („Newsweek"), Krzysztof Michalski (Polskie Radio, TVP) oraz Edwin Bendyk („Polityka").

Finaliści konkursu mogli zdobyć nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) oraz 80 tys. złotych (III nagroda) – z czego 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata.

Wśród laureatów II nagrody znalazł się mgr Kamil Jurowski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zaprezentował projekt pt. "Efekty uboczne leczenia AIDS – geny i lipidy".

III nagrodę zdobył mgr Jakub Piątkowski z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ, który zaprezentował projekt pt. "Co jeśli nie AIP?".

Projekt SKILLS jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data opublikowania: 03.12.2014