Prof. Maciej Małecki uhonorowany Nagrodą im. Jędrzeja Śniadeckiego

Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk przyznał nagrody naukowe i wyróżnienia za rok 2014. Indywidualną Nagrodę naukową im. Jędrzeja Śniadeckiego za cykl prac pt. „Wybrane zaburzenia metaboliczne związane z rozrodczością" przyznano prof. Maciejowi T. Małeckiemu – kierownikowi Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Z kolei zespołową Nagrodę Naukową Wydziału za cykl prac poświęcony prezentacji platformy oceny potencjału kardiotoksycznego substancji chemicznych, działającego w oparciu o system modeli matematycznych wykorzystywanych do symulacji potencjałów czynnościowych kardiomiocytów lewej komory ludzkiego serca oraz tworzenia wirtualnej populacji uczestników symulowanego badania klinicznego przyznano dr. hab. Sebastianowi Polakowi, dr Aleksandrowi Mendykowi i dr Barbarze Wiśniowskiej z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

Data opublikowania: 04.12.2014