Uniwersytet Jagielloński nagrodzony w konkursie "Dobre stypendia"

Fundacja Dobra Sieć, we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, nagrodziła laureatów konkursu "Dobre Stypendia 2012". Uniwersytet Jagielloński zwyciężył - ex aequo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie - w kategorii "Programy stypendialne uczelni wyższych". Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 7 listopada w Warszawie. Nagrodę odebrał prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, przewodniczący Rady Własnych Funduszy Stypendialnych, oraz doktorantka Liliia Turchyn z Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki.

Uniwersytet Jagielloński nagrodzono za prowadzenie Funduszu Królowej Jadwigi, który jest niezależną inicjatywą Uczelni. Fundusz utrzymuje się ze środków pochodzących od darczyńców instytucjonalnych i prywatnych.

W ciągu dwunastu lat funkcjonowania Funduszu Królowej Jadwigi nawiązano współpracę z 870 stypendystami z 21 krajów. W roku akademickim 2012/2013 przyznano 21 stypendiów wyłonionych w drodze konkursu.

Konkurs "Dobre stypendia" zorganizowano po raz trzeci. Ma on na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promocję idei stypendiów.

Data opublikowania: 08.11.2012