Prof. Andrzej Mania na spotkaniu administratorów programu stypendialnego SYLFF

Prorektor UJ ds. nauczania prof. dr hab. Andrzej Mania uczestniczył na zaproszenie The Tokyo Foundation w spotkaniu administratorów programu stypendialnego The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund (SYLFF). W konferencji, która odbyła się w dniach 8 – 11 grudnia br. w Tokio uczestniczył także dr hab. Radosław Rybkowski.

Spotkanie dotyczyło sposobów administrowania środkami przyznawanymi od roku 1987 przez the Nippon Foundation uczelniom i konsorcjom z całego świata zrzeszonymi w sieci SYLFF.

Zebrani zaakceptowali propozycję organizowania konferencji SYLFF Fellows, której zadaniem ma być zwiększenie integracji stypendystów. Do tej pory z programu SYLFF skorzystało ok. 15.000 magistrantów i doktorantów nauk humanistycznych i społecznych, w tym 261 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet Jagielloński jest członkiem tej sieci od 1992 roku. Stypendia SYLFF przyznaje swoim studentom począwszy od roku akademickiego 1993/1994. Należy do uczelni najlepiej administrujących tym funduszem. Sprawy Programu SYLFF w UJ koordynują prof. Andrzej Mania, jako przewodniczący Jagiellonian University SYLFF Steering Committee (Zespół ds. The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund) oraz Renata Dobrowolska z Działu Współpracy Międzynarodowej (sekretarz Zespołu). Środki przeznaczone dla Uniwersytetu Jagiellońskiego inwestowane są za pośrednictwem The University at Buffalo Foundation.

Po konferencji prof. Andrzej Mania spotkał się z władzami Waseda University, ustalając szczegóły dotyczące wymiany studenckiej i współpracy naukowej pracowników. Waseda University jest bardzo cenionym w świecie ośrodkiem naukowym. Jest to jeden z nielicznych prywatnych uniwersytetów, który może poszczycić się bogatą współpracą międzynarodową. Stronę japońską reprezentowali: Prof. Norimasa Morita, Ph.D. (Vice- President for International Affairs), Prof. Kazuo Kuroda, Ph.D. (Dean of International Affairs, Mitsunori Marutani  (Administrative Director) oraz Akihito Niiho (International Office).

Data opublikowania: 15.12.2014